Anamel powstała z chęci pomagania innym

O nas

ANAMEL 

To mała, rodzinna firma, stworzona przez matkę i córkę w 2016 roku. Powstała z potrzeby życia i własnego doświadczenia. Dotknięcie chorobą nowotworową nas obu zostało przekute na pomoc innym w tym trudnym okresie życia. Znamy problem z punktu widzenia osoby chorującej, jak i z perspektywy najbliższych, którzy chcą ją wspierać. Naszym zamysłem było stworzenie produktu przystępnego cenowo, bardzo dobrej jakości. Tworzonego z naturalnych, polskich tkanin, z szeroką gamą wzorów, by trafić w różnorodne gusta naszych klientek, a przede wszystkim, aby pomagać chorym Paniom przejść przez jakże trudny etap utraty włosów.

 

,,Nigdy nie wiesz jak silny jesteś,

dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz,,

                                                                         Bob Marley

 

Poznajmy się :)

 

Od Ani…

W czerwcu 2022 roku firma straciła swoją połówkę. Najważniejszą osobę, współtworzycielkę i współpomysłodawczynię. Bez niej ta firma nie wyglądałaby i nie funkcjonowałaby tak jak teraz. Początkowo działalność ta była sposobem na moją rehabilitację psychologiczną po chorobie i pomysłem na pracę, w której odnajdę się jako osoba z niepełnosprawnością. Nie zawsze z choroby nowotworowej udaje się nam wyjść bez szwanku. Często tak jak w moim przypadku limfadenektomia spowodowała wyłączenie mnie ze standardowego rynku pracy. Potrzebowałam zajęcia, które sama będę sobie dozować w miarę dobrego samopoczucia. 

Nie spodziewałyśmy się tego, że niedługo wsparcia będzie potrzebować również moja mama. Praca ta wielokrotnie pomagała jej w zapomnieniu o istniejącej, dramatycznej w jej przypadku diagnozie międzybłoniaka opłucnej. Po odejściu mamy, długo zastanawiałam się w jaki sposób nadal zaznaczyć jej obecność tutaj i postanowiłam, że firma będzie przekazywać 1% z całości sprzedaży na wybraną przez nas fundację. Jako intencję dla mamy i wsparcie naszych klientek w sprawie, która była też częścią nas. Niech dzieje się nadal coś dobrego.

Wybrałam fundację SEDEKA ,,Zdążyć z pomocą”, ponieważ są jedną z najbardziej rozpoznawalnych, a tym samym jedną z najskuteczniejszych fundacji działających w Polsce. Misją Fundacji jest pomoc szeroko rozumianym potrzebującym. Wspiera osoby chore, również onkologicznie, starsze, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym, dotknięte przez los. 

Myślę że pomoc tego rodzaju będzie najlepszym uhonorowaniem pamięci Pani Czesi, mojej mamy i pozostanie jej śladem obecności w tworzeniu marki Anamel.

 

Misja Anamel nie zmieniła się. Wiele pozytywnych słów i opinii użytkowników naszych chustek, czapek i turbanów umacnia nas w przekonaniu, że robimy wspaniałą i potrzebną pracę. Niech te kolory i wzory będą promykiem w tym szarym okresie.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl